İşlem yapılıyor, lütfen bekleyin...

Hizmette 10+ Yıl ve binlerce müşteri memnuniyeti... | %100 doğru kaynak | %100 memnuniyet | %100 mezuniyet |

Netsorular.com
Açıköğretim Fakültesi Sınavlarına Hazırlık
AÖF öğrencileri için kolay bir çözüm olmaktan çıkan çıkmış sınav sorularına çalışmak, artık yerini aöf ders özeti ve yardımcı kitaplara çalışmaya yönlendirmiştir.

AÖF 2011 yılı itibariyle derslerde ve bölümlerde kredili sisteme geçtiği, ders geçme için not hesaplamasının kredili sisteme göre hesaplandığı artık bilinmektedir.

Yıllık sistemde öğrenim gören öğrenciler alışılagelmiş şekilde AÖF Çıkmış Sorular'a çalışarak, sorulan 30-36 sorudan yarıya yakınını, bazen de çoğunluğunu, aynı soru çıkması nedeniyle başarı elde edebiliyorlardı. Kredili sisteme geçtikten sonra ise bu durum büyük bir oranda azaldı. Hatta ilk yıllarda mümkün olmuyordu. Şimdilerde bazı derslerin 3-4'er yıllık çıkmış sorusu olması bir kaç soru yakalayabilme imkanı vermekte. Fakat eskiden olduğu gibi, sadece çıkmış sorular ile ders geçme artık mümkün değil.

AÖF öğrencileri için kolay bir çözüm olmaktan çıkan çıkmış sınav sorularına çalışmak, artık yerini aöf ders özeti ve yardımcı kitaplara çalışmaya yönlendirmiştir.

Başarılı öğrenci olmak değil, sadece mezun olmak isteyenler ya da hem iş hem öğrenim gördüğü için çok fazla vakti olmayan öğrenciler Açıköğretim Fakültesi'nin vermiş olduğu kitaplara çalışmakta büyük zorluklar çektiği için, kısa konu anlatımı şeklinde hazırlanmış yardımcı kitaplara, soru bankaları ve ders özetlerine çalışma eğilimine girmektedirler.

Mezun olabilmek ve alt bölümden ders bırakmadan sınıf geçebilmek için artık derse çalışmanın kaçınılmaz olduğunu belirtmek isteriz.

Yukarıya Git