İşlem yapılıyor, lütfen bekleyin...

Hizmette 10+ Yıl ve binlerce müşteri memnuniyeti... | %100 doğru kaynak | %100 memnuniyet | %100 mezuniyet |

Netsorular.com
Sınavda Başarılı Olmak İstiyorsanız Okuyun
Açıköğretim Fakültesi sınavları yaklaştı. Sınavlara nasıl çalışacağınızı, başarılı olabilmek için izleyeceğiniz yolları merak ediyorsanız...

AÖF Ders Özetleri veya AÖF Ders Notlarına Çalışma

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı sınav tarihleri açıklandı. Sınav tarihlerine çok kısa bir süre kaldı. Peki sınavlara nasıl çalışmalısınız, başarıyı elde etmenin yolları, okul uzatmadan mezun olmanın yolları nelerdir?

Şüphesiz tüm öğrencilerin bildiği bir husus var. O da; AÖF ders kitaplarının fazla sayfa sayısında olması, öğrencilerin dönem süresince aldığı derslerin fazla olması, bu nedenlerle de ders kitaplarına çalışma durumunun zor olmasıdır. 

İşte bu etkenlerden dolayı öğrenciler, AÖF'nin vermiş olduğu ders kitaplarına tüm derslerinde çalışırken zorluk çekmekte, hatta bazı dersler birbirine çok yakın konuları içerdiğinden karıştırılmaktadır.

İşte bu noktada öğrencilere bir alternatif çalışma yöntemi ders notları, ders özetleri, yardımcı kitaplar ile aöf çıkmış sorulardır.

Sizler için hazırlattığımız ders özetleri, Açıköğretim Fakültesi'nin vermiş olduğu ders kitaplarının, alanında uzman öğrenci/eğitimciler tarafından okunarak, tekrarlı cümlelerden/paragraflardan arındırılmış, konunun özünü bildirecek şekilde, sınavda sorulma ihtimali olan bilgilere öncelik verilmiş haliyle hazırlanmış özetlerdir. Tüm kitabın, yani 8 ünitenin tamamının özetlenmiş halidir ki, özetleri aldığınızda hem arasınav, hem final hem de tek ders sınavlarında kullanabileceksiniz. Sayfaların tekrarlı bilgi kargaşasından arındırılmış haliyle hazırlanan ders özetlerine çalışma, sizi sınavda başarıya götürecek en önemli etkendir. 

Bir diğer etken de, yardımcı kaynak kitaplardır. Yardımcı kaynak kitaplar, ders özetleri şeklinde değil, kısa konu anlatımları ve soru bankaları şeklinde hazırlanmıştır. Ders özetleri kadar etkili olmasada, başarıyı elde etmek için yeterli kaynaktır diyebiliriz.

Kredili sisteme geçtikten sonra sınav sayısının artamsı ile aöf çıkmış soruların tekrar çıkma olasılığı da önceki dönemlerde olduğu gibi artmıştır. Bu nedenle çıkmış sorulara mutlaka bakmanız, bir kaç soru da olsa yakalayabilmeniz, başarınızı yükseltmekte etken olacaktır. 

Yukarıya Git